Ploter do cięcia tekstyliów

Plotery Kongsberg z powodzeniem mogą być używane do cięcia tekstyliów.
 Do automatycznego cięcia materiałów z roli wymagany jest pas transmisyjny (conveyor) oraz podajnik rolowy.

Zadaniem systemu jest automatyczne rozwijanie rolki z np. materiałem flagowym, odczytanie rodzaju pracy z nadrukowanego kodu QR, załadowanie pliku do cięcia i ustawień pracy. Cała operacja jest automatyczna, co powoduje, że ploter może wyciąć całą rolkę materiału bezobsługowo.

Wycięte użytki mogą spadać do kosza wraz z odpadem.

Drugą opcją jest użycie separatora odpadu, którego zadaniem jest zwijanie nierozciętego odpadu. W ten sposób w koszu lądują tylko oczyszczone prace a cały odpad jest zwijany na rolkę umieszczoną na froncie plotera.

ploter do tekstyliow

Część materiałów jest podatna na rozciąganie podczas rozwijania z rolki, dlatego w ploterach Kongsberg można zamiast standardowego podajnika zastosować Motorized roll feeder, którego zadaniem jest rozwijanie rolki synchronicznie to pasa transmisyjnego. Dzięki temu unikamy rozciągnięcia delikatnych materiałów.

Do cięcia materiałów tekstylnych używany jest nóż rotacyjny, którego zadaniem jest rozcięcie materiału przepuszczającego powietrze . Może on być zainstalowany w obu seriach Kongsberg X oraz Kongsberg C.

Jeżeli potrzebujesz wycinać materiały z roli o szerokości 3200mm wtedy stosujemy model Kongsberg C który posiada trawers o szerokości 3200 mm. 

W przypadku węższych materiałów jak 1600mm, można zastosować plotery serii X gdzie szerokość to 2200mm lub 1680mm.

motorized roll feeder2
Kongsberg-Motorized-Roll-Feeder
motorized roll feeder
kongsberg@dmsystem.com.pl
tel. +48 693 977 407